V Ostravě přesvědčivá výhra!

V dalším kole zajížděla SLUNETA do legendární haly Tatran v Ostravě, kde na ni čekal ex-ústecký Lamb Autrey s jeho novými spoluhráči. Před utkáním si Ústečtí uvědomovali, že jejich hra ještě není „učesaná“, ale začátek zápasu v Ostravě naznačoval něco jiného, dobrá obrana nutila domácí ke střelám z dlouhé vzdálenosti, následoval kvalitní obranný doskok a rychlý přechod do útoku. Po prvních pěti minutách vedla SLUNETA 2:10 a ostravský kouč Choleva bral oddechový čas. Ale ani ten nezastavil nápor hostů, kteří se navíc mohli spolehnout na bodovou produkci Varnera II (9 bodů) a Ústí vyhrálo první čtvrtinu 10:21.

V druhé desetiminutovce se nejprve opakoval stejný scénář ze začátku utkání, tedy dobrá obrana zakončená kvalitním doskokem a jeden rychlý protiútok za druhým. Po oddechovém čase domácího trenéra se hra jeho týmu trochu zvedla. Zasloužil se o to veterán Gniadek, ten trefil dvě trojky a nacházel své spoluhráče ve volných pozicích. SLUNETA pak ale opět zabrala a šňůrou 0:9 odskočila opět na pohodlných poločasových 26:39.

V úvodu druhé půle nejprve oba celky ukázaly, že mají ve svých řadách dobré střelce z dlouhé vzdálenosti a po trojkové show přišel úsek, kdy hra na obou stranách hřiště moc krásy nepobrala, ale i tak si Ústí odneslo do poslední čtvrtiny dvouciferný rozdíl 44:57.

V poslední čtvrtině zkusili domácí zvrátit průběh zápasu trojkovou střelbou, ale stále se jim nedařilo dostat se pod dvouciferný rozdíl ve skóre. Ovšem ústecký playmaker Vyoral byl razantně proti a 13 body v posledních 5 minutách zápasu nenechal nikoho na pochybách, kdo si z tohoto střetnutí odnese výhru.

Poprvé tak SLUNETA vyhrála bez dramatické koncovky, a navíc způsobem start – cíl. V dalším utkání se představí opět na domácí palubovce, a to už v neděli proti USK Praha.

NH Ostrava – SLUNETA Ústí nad Labem 72:88 (10:21, 26:39, 44:57)
Body domácí:
Gniadek a Svoboda M. po 18, Bailey a Svoboda Š. po 7, Autrey a Svoboda I. po 6, Heinzl 4, Škranc, Sidarevicius a Čank všichni po 2
Body hosté: Varner II 25, Vyoral 23, Pecka 16, Oguama 11, Edwards 9, Potoček 2, Číž 1
Trojky: 32/11 – 22/9
Trestné hody: 9/7 – 23/16
Doskoky: 34 - 39
Osobní chyby: 22 - 18